Aktualności

Jak dobrać wielkość tortu do planowanego przyjęcia?

Czy można wyobrazić sobie przyjęcie weselne bez tortu? W dzisiejszych czasach krojenie tortu weselnego przez parę młodą symbolizuje dobrą wróżbę dla młodego małżeństwa. Zanim jednak piękny tort wjedzie na salę, młodzi mierzą się z problemem tortu: w jakim kształcie powinien on być, o jakim smaku i ostatecznie jakiej wielkości. Na to ostatnie pytanie postaramy się dzisiaj Wam odpowiedzieć.

Ilość tortu weselnego zależna jest od ilości zaproszonych na wesele osób. Niektóre pary biorą pod uwagę również tzw. "poprawiny", zamawiając trochę więcej tortu na drugi dzień. Przyjmuje się, że przy okrągłym kształcie tortu, porcja 0,10kg jest wystarczająca dla jednej osoby. Warto jednak dodać do niej pewien zapas na dokładkę, dla przykładu jeśli zaproszonych zostało 80 osób, to 0,10 kg x 80 osób = 8 kg tortu + 2,5 kg zapasu.

Wykonujemy piękne torty na przyjęcia weselne. Istnieje możliwość zamówienia tortów piętrowych opartych o kolorystykę i dekorację dopasowaną do barwy dominującej w trakcie przyjęcia (często jest ona podyktowana kolorem bukietu panny młodej, kwiatów i dekoracji stołów). Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby w tym temacie, dlatego jeśli planujecie przyjęcie weselne, zachęcamy do spotkania i omówienia tematu Waszego wymarzonego tortu weselnego.

Prosimy składać zamówienia i rezerwacje (na stelaż i dekoracje) minimum 2 tygodnie przed organizowaną uroczystością.

Dane kontaktowe siedziby:

Grodziec 262, 43-386 Świętoszówka
33 815 49 23
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia siedziby:

poniedziałek-piątek:6:00 – 18:00
sobota:6:00 – 15:00