Piekarnia

Do wypieku naszego pieczywa używamy naturalnego zakwasu chlebowego, uzyskanego metodą wielofazową. Produkujemy wiele rodzajów chlebów i bułek: zarówno jasnych, jak i ciemnych.

Pieczywo produkowane przez Piekarnię Ciastkarnię Byrtek zawiera dużo antyoksydantów (zapobiegającym starzeniu i nowotworom), znaczne ilości kwasu foliowego (witamina B) oraz mikroelementy (magnez, żelazo, cynk) jak i wiele przeciwutleniaczy.

Jeżeli ciasto podda się długiej fermentacji powstaje w nim kwas mlekowy, który ma kolosalne znaczenie w diecie człowieka. Jego niedobór może powodować wiele problemów zdrowotnych. Coraz więcej badań wykazuje nieocenioną moc bakterii kwasu mlekowego, które nie tylko regulują poziom szkodliwych bakterii i substancji, ale również mogą je czynić przydatnymi dla człowieka.

Ciemne chleby, które Państwu oferujemy są jednymi z najlepszych źródeł magnezu, jednak znaczna jego część jest dostępna dopiero, gdy kwas fitynowy (fitynian) zostanie zneutralizowany właśnie przez bakterie kwasu mlekowego. Produkcja kwasów przez bakterie kwasu mlekowego obniża szybkość reakcji glikemicznej (szybkość z jaką podnosi się stężenie glukozy we krwi), co ma ogromne znaczenie dla zdrowia (obniżanie ryzyka wystąpienia cukrzycy i otyłości). Jest to naturalny sposób zmniejszenia indeksu glikemicznego.

Dane kontaktowe siedziby:

Grodziec 262, 43-386 Świętoszówka
33 815 49 23
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia siedziby:

poniedziałek-piątek:6:00 – 18:00
sobota:6:00 – 15:00